O autorze

Znaki szczególne – Paulina Wilk

19 września 2016

Tytuł: Znaki szczególne
Autor: Paulina Wilk
Rok wydania: 2014
Język: polski

Streszczenie: Poprzez autobiografię autorka analizuje losy swojego pokolenia. Ludzi urodzonych na przełomie lat 70-tych i 80-tych, którzy rodzili się w PRL, do szkół szli w okresie przemian, a w dorosłe życie wkraczali w ciągle zmieniającej się Polsce. Porównuje życie rówieśników do funkcjonowania ich rodziców. Zderza zasady wpajane nam w szkole i przez dorosłych z tempem współczesnego pół realnego – pół wirtualnego życia.

Rekomendacje:

Wojtek Jermakow

znaki szczególnePierwsza znana mi próba opisania losów mojego pokolenia. Teoretycznie życiorysy moje i autorki bardzo się różnią. Inne dzieciństwo, inne miasta, inni rodzice, inna droga zawodowa. Jednak czytając Znaki szczególne znajdowałem celnie wyłapywane przez nią wspólne doświadczenia większości obecnych trzydziestoparolatków. Wspomnień dzieciństwa w latach 80-tych nie spłyca do opisów kolejek i magii Pewexu. Zamiast tego mamy ciekawą analizę. Dowiemy się, co z tamtych doświadczeń przydaje nam się w dzisiejszym życiu, a co jest obciążeniem.

Cytat:

„Podobno nie ma nic gorszego niż spełniające się marzenie. Trzeba natychmiast wymyślić nowe. Moi rówieśnicy, którzy odnieśli sukces albo przeciwnie – utknęli w drodze do niego, podejmują ciągłe próby.”

 

Ciekawostki: Paulina Wilk jest też autorką książek dla dzieci. Od 2012 roku ukazuje się seria opowieści o rezolutnym misiu, który uciekł ze sklepu, by lepiej poznać siebie i świat. „Przygody misia Kazimierza” (2012), „Lato misia Kazimierza” (2013) oraz „Podróże misia Kazimierza” (2014).

 

Wrap Up

Znaki szczególne - Paulina Wilk

Pros

Cons

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge