O autorze

Złe psy. W imię zasad – Patryk Vega

16 września 2016

Tytuł: Złe psy. W imię zasad

Autor: Patryk Vega

Rok wydania: 2015

Język: polski

Streszczenie: Patryk Vega zdobył zaufanie policjantów jak nikt inny. Niczego przed nim nie ukrywali. Sławek Opala i inni policjanci opowiadają o prawdziwym obliczu polskiej mafii: morderstwach, haraczach, świadkach koronnych, o przepychankach z przełożonymi i metodach pracy, które mają być przede wszystkim skuteczne. To książka o świecie twardych facetów, w którym granica między zbrodnią a prawem jest cienka, ale wyraźna.

Rekomendacja:

Magda Staniszewska – adwokat

jeszcze czegoKsiążka o mrocznej stronie życia, o którym świadomości i do którego dostępu, nie ma przeciętny człowiek żyjący w Polsce. Obraz policjanta przedstawiony z krwi i kości, gniewu, strachu, bezsilności i poświęcenia, próbujący znaleźć iskierkę sensu w wykonywaniu własnej roboty od której raczej odwraca się wzrok. W domowych pieleszach, pod kocykiem i z osobowością rozpuszczonej księżniczki przeżyłam szok czytelniczy. Warto było.

 
 
 

Cytaty:

„I to jest samotność: że wszystkich chuj interesuje, co się z tobą tak naprawdę dzieje. Jesteś, jest w porządku, nie ma cię, też jest w porządku. Samotność jest wtedy, jak wychodzisz z roboty, bo w końcu musisz wyjść, i zastanawiasz się, w którym kierunku iść.(…) nie wiesz gdzie, wszędzie tak samo dobry kierunek. Bo wszędzie tak samo chuj cię czeka.”

„Lej, synu, w imię Boże – on mi na to. – Ty jesteś narzędziem w rękach Boga. Ty nie miej z tego powodów skrupułów. Ty przez Boga jesteś wybrany. Lej, synu, w imię Boże.
Tak mi powiedział ksiądz (…) Taki szczęśliwy wyszedłem z tego konfesjonału przy zakrystii. I uznałem, że trzeba lać w imię Boże”.

 

Ciekawostki: Patryk Vega zainteresował się tematyką policyjną po tym, jak w wieku 14 lat obejrzał „Milczenie owiec”. Jego marzeniem było ścigać seryjnych morderców.

 

Wrap Up

Złe psy. W imię zasad - Patryk Vega

Pros

Cons

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge