O autorze

W drodze – Jack Kerouac

6 sierpnia 2016

Tytuł: W drodze

Autor: Jack Kerouac

Rok wydania: 5 września 1957

Język: angielski

Streszczenie: Młody pisarz Sal Paradise w towarzystwie przyjaciela i nieobliczalnego włóczęgi, Deana Moriarty’ego, rusza w szaleńczą wyprawę po Ameryce. Podróżując autostopem i jeżdżąc kradzionymi samochodami, szukają przygód, narkotyków, alkoholu i wolnej miłości. Ich wędrówka jest spełnieniem marzenia całej generacji, wyzwaniem rzuconym obłudnej obyczajowości powojennej Ameryki.

Rekomendacje:

goodbook logo

 „Książka zaskakuje swoją poetyckością. Polecam szczególnej uwadze opisy Ameryki. Widocznie z poziomu drogi widać ją najlepiej.  Dla wszystkich, których coś od środka gniecie i gna. Nawet jeśli nie wiadomo co i dokąd.”

 

Wpływy: Myślę, że na każdego kto choć raz podróżował autostopem. Każde pokolenie ma poczucie straty, więc na trasie stał i Jim Morrison i Edward Stachura. Oraz wielu, wielu innych będących w drodze.

Ciekawostki: Powieść z kluczem. Każde z postaci to prawdziwe osoby, często bardzo znane. Dodaje to nieco pikanterii, ponieważ ich styl życia, preferencje seksualne i poglądy, mówiąc delikatnie, nie należały do powszechnie akceptowanych. Książkę sfilmowano.

 

Wrap Up

W drodze - Jack Kerouac

Pros

  • Głos pokolenia
  • Fantastyczny nastrój
  • Opis Ameryki

Cons

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge