O autorze

Tylko martwi nie kłamią – Katarzyna Bonda

5 września 2016

Tytuł: Tylko martwi nie kłamią

Autor: Katarzyna Bonda

Rok wydania: 2015

Język: polski

Streszczenie: Drugi tom serii o profilerze  (psychologu policyjnym) Hubercie Meyerze, który tym razem musi rozwikłać zagadkę śmierci śmieciowego barona, którego ciało znaleziono w jednej z katowickich kamienic. Wszystkie poszlaki wskazują na biznesowe porachunki, ale Hubert Meyer czuje, że sprawa może mieć związek z morderstwem sprzed 17 lat. Przeprowadzane śledztwo stopniowo odkrywa przed czytelnikiem złożone ludzkie losy, w których przypadek, wyrafinowanie, kłamstwa i błędy przeplatają się ze sobą tworząc kalejdoskop ludzkich charakterów. Każdy z nich kryje jakąś tajemnicę, którą skrywa za ścianą kłamstwa i działa zgodnie z fillzofią, że „wszyscy kłamią”.

Rekomendacje:

Lech Wojtczak
Tylko martwi nie kłamią

To kryminał, od którego  trudno się oderwać. Oprócz wciągającej akcji zadowoli też tych którzy lubią wątki psychologicznie i obyczajowe. Książka zapewni każdemu mnóstwo emocji, wzruszeń i humoru.

 
 
 
 

Cytaty:

„Konia trzeba trzymać za uzdę, a mężczyznę za słowo.”

„Zawsze jest coś dla czego warto żyć.”

 

Ciekawostki: Bonda jest także autorką książki reportażowej Polskie morderczynie (2008, tekst doczekał się adaptacji filmowej i teatralnej), w której przedstawia, odwołując się do akt sądowych i wywiadów z tytułowymi morderczyniami, sylwetki kobiet skazanych na długoletnie więzienie za najcięższe zbrodnie, wskazując, że w każdym człowieku tkwią pokłady agresji, mogące pchnąć ku zbrodni.
Katarzyna Bonda ma korzenie białoruskie.
Dwanaście lat temu doprowadziła do tragicznego w skutkach wypadku, który zmienił jej życie i jej pisanie.
 

Wrap Up

Tylko martwi nie kłamią - Katarzyna Bonda

Pros

Cons

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge