O autorze

Queen, nieznana historia – Peter Hince

7 września 2016

Tytuł: Queen, nieznana historia

Autor: Peter Hince

Rok wydania: 2012

Język: angielski

Streszczenie: Peter Hince: „Nie jest to kompletna i chronologicznie uporządkowana historia zespołu Queen. Przedstawia tylko osobiste doświadczenia, mając nadzieję, że pozwolą one czytelnikowi zrozumieć, co to znaczy być z zespołem; zarówno na scenie, za kulisami czy przy barze.”

Rekomendacje:

Piotr Szymański – gitarzysta (świetny wg GoodBook)

Queen, nieznana historia

 

Polecam kulisy pracy koncertowej i mało znane fakty z życia Farukh’a Bulsary (F. Mercury) oraz zespołu Queen, w świetnym ujęciu pracownika technicznego największego zespołu świata. Lekko, barwnie spisane wspomnienia człowieka, będącego w samym sercu akcji koncertowych Queen.

 

 

Cytaty:

„– Nie dam rady! Już nie mogę! Nic z tego nie będzie, trzeba odwołać koncert!

Freddie Mercury, wokalista rockowej grupy Queen, często deklarował na koncertach, że chciałby uprawiać seks z każdym na widowni. Cóż, tego dnia wyglądał, jakby zeszłej nocy właśnie to robił – spał z publicznością. Oraz z ich znajomymi i znajomymi znajomych. I do tego jeszcze pił z każdym z nich.”

„Dodatkowe informacje dla zespołu i ekipy zapisywało się obok tytułów piosenek. Na przykład napis „Fat D” był informacją dla Johna, że przed piosenką Fat Bottom Girls musi przestroić gitarę na D-dur („Fag B”2 z kolei oznaczało przerwę na fajkę dla mnie i Johna, bo Fred znajdował się wtedy poza sceną i nie musiałem go nieustannie pilnować). Jak na bezczelną ekipę przystało, często zmienialiśmy tytuły utworów na listach: We Will Rock You na We Will ROB You (Okradniemy was), Now I’m Here na Now I’m Queer (Teraz jestem gejem), I Want to Break Free na I Want to Break Wind (Chcę puścić bąka), Flash! na Trash! (Śmieć!). I tak dalej.”

 
Ciekawostki: Hince jest także fotografem i autorem wielu unikatowych zdjęć Freddiego Mercury oraz członków Queen. Obecnie zajmuje się pisaniem i pracuje jako fotograf. Jest również autorem wystawy: Queen, The Unseen Archive.
O zespole Queen pisał też Dizaman.
Więcej ciekawostek nie ma, bo cała książka jest jedną wielką ciekawostką.

 

Wrap Up

Queen, nieznana historia - Peter Hince

Pros

Cons

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge