O autorze

Perwersja – Jurij Andruchowycz

9 sierpnia 2016

Tytuł: Perwersja

Autor: Jurij Andruchowycz

Rok wydania: 1996

Język: ukraiński

Streszczenie: Akcja powieści rozgrywa się głównie w Wenecji i w drodze do niej. Ukraiński poeta Stanisław Perfecki, skandalista, wizjoner i hulaka, wyrusza na Zachód, do Serenissimy, zmierzając ku własnej rzekomej śmierci. Kolejne rozdziały powieści odsłaniają i zarazem komplikują zagadkowe perypetie bohatera, który zanim zniknie, będzie uciekał, dokona rzeczy wielkich, wcieli się w Orfeusza (bohatera opery wystawionej w Wenecji), zakocha się w pięknej kobiecie, podsumuje swoje życie i spisze testament.

Rekomendacje:

Andrzej PiedziewiczAndrzej Piedziewicz – dziennikarz Polskiego Radia Olsztyn

„Bardzo ciekawa książka. Wprawdzie nie do końca wiem, o czym jest – chyba o rozpaczy? – ale Andruchowycz funduje czytelnikowi świetne zabawy językiem.

I to ostatnie zdanie, jakże pasujące i do aury, i do mojego PESELa – „Wiosna dopiero się zaczęła, pół życia nam zostało…”

 

Ciekawostki: Jurij Andruchowycz jet też muzykiem. W 2005 nagrał płytę Andruchoid, w której recytuje swoje wiersze do muzyki Mikołaja Trzaski. W 2005 roku nawiązał również współpracę z wrocławskim zespołem Karbido, w wyniku której powstały trzy płyty.

 

Wrap Up

Perwersja - Jurij Anduchowycz

Pros

Cons

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge