O autorze

Pan Samochodzik i Templariusze – Zbigniew Nienacki

10 sierpnia 2016

Tytuł: Pan Samochodzik i Templariusze

Autor: Zbigniew Nienacki

Rok wydania: 1966

Język: polski

Streszczenie: Powieść sensacyjno – przygodowa przeznaczona głównie dla młodzieży. Wchodzi w skład większego cyklu przedstawiającego losy tytułowego Pana Samochodzika – czyli historyka i detektywa Tomasza, a także trójki jego młodych przyjaciół i towarzyszy (Wiewiórka, Sokole Oko, Wilhelm Tell). Harcerze pomagają mu w poszukiwaniach drogocennego skarbu templariuszy, ale Pan Samochodzik ma też licznych konkurentów. Najprawdopodobniej skarb znajduje się w Polsce i Pan Samochodzik w końcu wpada na jego trop, który prowadzi na Mazury i do zamku krzyżackiego w Malborku.

Rekomendacje:goodbook logo

„To moja pierwsza książka. Wrota do nowego świata. Spotkana przez przypadek, ale jak to w życiu bywa z przypadkami, literatura stała się moją dobrą znajomą. Czasem kimś więcej, czasem mniej. Ważne, że na Panu Samochodziku nauczyłem się czytać „grubaśne” książki. I jeszcze jedno. Akcja tej opowieści dzieje się w krainie, w której się urodziłem i żyję. Przypadek? Nie sądzę.”

 

Wpływy: Całe pokolenie dzisiejszych (2016 r.) czterdziestolatków ma to we krwi. Smutne są tylko kontynuacje przygód Pana Tomasza, autorstwa rodzimych twórców. Czasem lepiej pozostawić niedosyt.

Ciekawostki: Polecam twórczość „dla dorosłych” Zbigniewa Nienackiego. To zupełnie coś innego niż Pan Samochodzik. I jeszcze jedno. Trzeba przyznać, że Pan Zbigniew zupełnie nie znał się na polityce.

 

Wrap Up

Pan Samochodzik i Templariusze - Zbigniew Nienacki

Pros

Cons

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge