O autorze

Moja walka – Karl Ove Knausgaard

9 września 2016

Tytuł: Moja walka

Autor: Karl Ove Knausgaard
Rok wydania: 2011 (VI tom)

Język: norweski

Streszczenie: Moja walka — precyzyjna, wciągająca  i bardzo mocna autobiograficzna powieść, w której rzeczywistość przeraża bardziej niż najmroczniejsze skandynawskie kryminały. Wszystko zaczęło się w Malmö, nocą 27 lutego 2008 roku, gdy trzydziestodziewięcioletni Karl Ove  Knausgård rozpoczął analizę swojego życia. Po publikacji pierwszego tomu Mojej walki świat czytelniczy  wstrzymał oddech… Autobiograficzna książka — opisująca intymne życie rodzinne i najbliższych — wzbudziła tak ogromne zainteresowanie i wywołała taki skandal, że wiele norweskich firm wywieszało oficjalne tablice zakazujące rozmawiania na temat tej powieści w pracy. Prawa do  wydania Mojej walki zakupiło dziewiętnaście krajów, a krytyka światowa uznała ją za arcydzieło.

Rekomendacje:

Szymon Żyliński – nauczyciel akademicki

moja walkaLubię grube książki, lubię się zaprzyjaźniać z bohaterami i żyć ich życiem. Karl Ove Knausgaard napisał 6 tomów po kilkaset stron każdy. Jest co czytać, jest z kim się zaprzyjaźniać. Autorowi udała się rzecz niesłychana – zwolnił, zaklął czas. Ostatni raz zrobili to jego koledzy Mann i Proust. Szczegółowy opis tych ważnych jak i błahych wydarzeń dnia codziennego trzyma w napięciu jak najlepszy kryminał. Proszę się zwalniać z pracy, nie iść do szkoły – tylko czytać, czytać, czytać…

 
 
 

Cytaty:

„Mieli coś w rodzaju romansu, który jak się wydawało, polegał na tym, że on nią gardził w takim stopniu, w jakim ona go ubóstwiała.

 

Ciekawostki: Karl Ove Knausgård biograficzną powieścią o swoim życiu i poszukiwaniu twórczej drogi zyskał międzynarodową sławę i… nienawiść członków własnej rodziny.

 

Wrap Up

Moja walka - Karl Ove Knausgaard

Pros

Cons

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge