O autorze

Mgły Avalonu – Marion Zimmer Bradley

14 września 2016

Tytuł: Mgły Avalonu

Autor: Marion Zimmer Bradley

Rok wydania: 1982

Język: angielski

Streszczenie: Morgiana wychowanka i kapłanka Avalonu, powraca do Brytanii, by wypełnić swoje przeznaczenie. Okazuje się jednak, że tylko realizuje plan kogoś, kto chce mieć realny wpływ na losy Brytanii. Wkrótce królem zostaje przyrodni brat Morgiany – Artur. Czasy nie są łatwe. Brytania stoi bowiem nie tylko w obliczu wojny. Wraz z Rzymianami kraj zalewa fala nowej religii. Czy uda się ją powstrzymać? Czy kobiety mogą wpłynąć na bieg historii? Znana wielu czytelnikom legenda arturiańska, widziana oczyma kobiet: matki, ciotki, siostry i żony króla.

Rekomendacja:

Wioleta Zalewska-Szmit – lektorka i malarka

mgły avalonuMój mąż mawia, że Mgły Avalonu to matka i ojciec naszego syna. Przesycona jest magią. Otwiera oczy na wiele pozornie niewidzialnych rzeczy. Dla mnie to nie jest książka o królu Arturze, czy jego kobietach. To książka o sposobie patrzenia na świat. Niesamowite, gdzie czasami można znaleźć wskazówkę. Czasami w locie ptaka, kształcie chmury, spotkanym na drodze człowieku, a czasem w powieści. Dokładnie pamiętam moment, kiedy sięgnęłam po tę książkę w sklepie i choć wahałam się, bo widziałam ekranizację (dramat!!! nie oglądajcie!!!) jestem wdzięczna, że posłuchałam swojej intuicji. Polecam na długie, pięknie zaczytane wieczory.

Cytaty:

„Słowa, które mówimy, tworzą cienie tego, co ma nadejść i wypowiadając je, pomagamy im się spełnić.”

„Każdy z nas jest pojedynczym głosem w wielkim chórze, jedynym w swoim rodzaju. Każdy z nas śpiewa przez kilka lat w wielkim chórze, a potem jego głos milknie na zawsze, zastąpiony przez inne. Lecz każdy głos jest wyjątkowy, choć nie jest piękniejszy od innych ani nie może śpiewać nieswojej pieśni. Nie znam większego zła od próby śpiewania innym głosem lub w innej tonacji.”

 

Ciekawostki: W latach 80. Bradley była neopoganką, lecz już w latach 90. na powrót stała się pobożną chrześcijanką. Sama autorka uznała okres odejścia od Kościoła „poszukiwaniem nowych możliwości”.

 

Wrap Up

Mgły Avalonu - Marion Zimmer Bradley

Pros

Cons

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge