O autorze

Krótka historia prawie wszystkiego – Bill Bryson

24 sierpnia 2016

Tytuł: Krótka historia prawie wszystkiego

Autor: Bill Bryson

Rok wydania: 2003

Język: angielski

Streszczenie: Dowcipnie napisany wykład z nauk ścisłych, który czyta się jak dobrą powieść. Bryson uczynił ciekawymi tematy, które zwykle u większości z nas wywołują śmiertelną nudę: z geologii, chemii, fizyki cząstek uczynił pasjonującą opowieść o „prawie wszystkim”, od której naprawdę trudno się oderwać. Krótka historia prawie wszystkiego stanowi rezultat prób zrozumienia tego, co zdarzyło się od Wielkiego Wybuchu aż do powstania cywilizacji, jak doszliśmy stamtąd, gdzie byliśmy niczym, do tego, czym jesteśmy dzisiaj.

Rekomendacje:

Radosław Hrynek – realizator i producent nagrań

Krótka historia prawie wszystkiego

 

Jeśli ktoś chce bardzo szybko nadrobić wiedzę o stanie współczesnej nauki. Zdziwić się jak zaskakująco mało wiemy o pewnych rzeczach i jak zabawne mogą być losy naukowców. To nie może lepiej trafić. Najszybciej przeczytane 500 stron w życiu.

 
 
 

Cytaty:

Zadziwiającą cechę naszej egzystencji stanowi fakt, że żyjemy na planecie, która doskonale podtrzymuje życie, lecz jeszcze lepiej je unicestwia.”

„W początkach dwudziestego wieku badania kraterów były, oględnie mówiąc, nieskomplikowane, przynajmniej według dzisiejszych standardów. Jeden z czołowych przedstawicieli tej dyscypliny, G.K. Gilbert z Columbia Unwersity, modelował efekty impaktowe, wrzucając małe marmurowe kulki do talerza z owsianką (z powodów, których nie potrafię się domyślić, Gilbert nie prowadził tych eksperymentów w laboratorium uniwersytetu, lecz w pokoju hotelowym).”

 

Ciekawostki: Bill Bryson jest szczęśliwym posiadaczem Orderu Imperium Brytyjskiego .

 

Wrap Up

Krótka historia prawie wszystkiego - Bill Bryson

Pros

Cons

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge