O autorze

Kraina Chichów – Jonathan Carroll

22 sierpnia 2016

Tytuł: Kraina Chichów

Autor: Jonathan Carroll

Rock wydania: 1980

Język: angielski

Streszczenie: Głównym bohaterem powieści jest Tomasz Abeby. Zafascynowany twórczością pisarza Marshalla France’a postanawia napisać jego biografię. Wspólnie z pomagającą mu inną wielbicielką France’a, Saxony, udaje się więc do Galen, gdzie pisarz spędził ostatnie lata życia, by zebrać potrzebne informacje i porozmawiać z jego córką, Anną. Miasteczko kryje niezwykłą tajemnicę. Najpierw Abbeya zaskakuje wyjątkowo duża liczba bulterierów, najpopularniejszych psów w okolicy. Potem dochodzi do tragicznego wypadku, w którym ginie kilkuletni chłopiec. Zamiast rozpaczać, wszyscy dopytują się, czy w momencie, gdy doszło do tragedii, jadł on pistacjowe lody i czy się śmiał. Tomasz jest coraz bliżej rozwiązania tej zagadki, jednak cena poznania prawdy może okazać się zbyt wysoka.

Rekomendacje:

Marek Michalski – dziennikarz

marek michalski„Krainę Chichów” po raz pierwszy przeczytałem prawie trzydzieści lat temu. Po raz pierwszy ukazała się w 1987 roku w  miesięczniku „Fantastyka”.  Coś chyba jest na rzeczy, skoro za każdym razem kiedy ktoś pyta mnie o jedną z ulubionych książek, to moją pierwszą myślą jest właśnie książkowy debiut Jonathana Carolla.
Realizm magiczny „po amerykańsku”- pisarz jako demiurg, trochę horror a trochę bajka. Piekielna mieszanka.
Za każdym razem gdy wracam do tej książki zadziwia mnie jak wiele z niej zostało we mnie. Mimo, że nie zdawałem sobie z tego sprawy.

 

Cytat:

„Pytania są niebezpieczne,

Nie ruszaj ich, będą spały.

Zapytasz – zbudzisz, i znacznie więcej
Niż myślisz pytań powstanie.”

 

Ciekawostki: Ojciec Jonathana , Sidney Caroll, był pisarzem i scenarzystą filmowym, autorem scenariuszy do Bilardzisty i Hazardzistów z Teksasu oraz opowiadania, na którego podstawie nakręcono Gambit.

 

Wrap Up

Kraina Chichów - Jonathan Carroll

Pros

Cons

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge