O autorze

Czwarty K – Mario Puzo

8 września 2016

Tytuł: Czwarty K

Autor: Mario Puzo

Streszczenie: Wybory w USA wygrywa Francis Xavier Kennedy. Nowy prezydent po swoich dwóch sławnych krewnych odziedzicza nie tylko nazwisko, pieniądze, tradycje i inteligencję, lecz także charyzmę i idealizm. Nic nie zapowiada kryzysu, który następuje, kiedy dochodzi do zamachu na papieża oraz porwania córki prezydenta – i to wszystko tego samego dnia. Plany arabskich terrorystów – bo właśnie oni stoją za obydwoma aktami – na tym się nie kończą. Nad Stanami Zjednoczonymi zawisa groźba ataku nuklearnego. Francis Xavier Kennedy za żadną cenę do niego nie dopuści. I zrobi wszystko, by dokonać zemsty.

Rok wydania: 1990

Język: angielski

Rekomendacje:

Łukasz Sadlakmenadżer wielu biznesów

czwarty k

Książkę ta powinna obowiązkowo znaleźć się w kanonie lektur w szkołach kontrolowanych przez ISIS, gdyż jej fabułę może śmiało wykorzystać przy planowaniu zamachów na niewiernych chrześcijanach. A tak serio? To, co niedawno widzieliśmy w Nicei, Monachium czy Paryżu, Puzo opisał w swojej książce już blisko 30 lat temu. A wszystko w cieniu równie brutalnej polityki. Czy warto? TAK

 

 
Cytaty:

„Kiedy najgorsze, co może Ci się zdarzyć, rzeczywiście Ci się przydarza, a Ty to jakoś znosisz, wtedy jesteś najsilniejszym człowiekiem na świecie. Co w istocie wcale nie musi być aż tak dobre.”

„Tylko ci, których najbardziej kochamy mogą nas uśmiercić i tylko ich należy się strzec. Wrogowie nie są w stanie nas skrzywdzić”.

Każdy człowiek w ciągu życia popełnia wiele pomyłek. To ludzkie i nieuniknione. Chodzi jednak o to, by nigdy nie popełnić błędu, który przywiedzie Cię do zguby. … Pamiętaj, że zło może wyniknąć z pragnienia czynienia dobra.

 
Ciekawostki: Mario Puzo otrzymał dwa Oscary i jeden Złoty Glob.

 

Wrap Up

Czwarty K - Mario Puzo

Pros

Cons

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge