O autorze

Cień wiatru – Carlos Ruiz Zafón

13 września 2016

Tytuł: Cień wiatru

Autor: Carlos Ruiz Zafón

Rok wydania: 2001

Język: hiszpański

Streszczenie: Dziesięcioletni Daniel Sempere po śmierci matki zostaje zaprowadzony przez ojca – księgarza i antykwariusza na Cmentarz Zapomnianych Książek – niesamowite miejsce w sercu starej Barcelony, gdzie trafiają książki stare i opuszczone. Daniel ma wybrać sobie jedną z nich i ocalić od zapomnienia. Wiedziony intuicją przypadkowo trafia na „Cień wiatru”, książkę nieznanego mu pisarza Juliana Caraxa, która odmienia jego życie. Zafascynowany nią Daniel próbuje odnaleźć inne książki jej autora i odkryć tajemnicę pisarza, który zginął w niewyjaśnionych okolicznościach. Daniel nie podejrzewa nawet, że właśnie zaczyna się największa i najbardziej niebezpieczna przygoda w jego życiu, która da początek wielu niezwykłym zdarzeniom, wielkim namiętnościom, dramatycznym i niespełnionym miłościom rozgrywającym się w cudownej scenerii Barcelony – gotyckiej i renesansowej; secesyjnej i powojennej.

Rekomendacje:

Joanna Dobrzańska

cień wiatru

Ta książka ma w sobie jakąś szczególną magię, która sprawiła, że bez reszty wchłonął mnie świat Barcelony ubiegłego wieku. Świat tajemnic, dorastania i namiętności prowadzących do tragedii. Trudno wręcz się od niej oderwać, a po lekturze wciąż nurtuje mnie pytanie, czy gdzieś na świecie istnieje Cmentarz Zapomnianych Książek i jak do niego trafić…

 
 
 

Cytaty:

„Książki są lustrem: widzisz w nich tylko to co, już masz w sobie.”

„W chwili, kiedy zastanawiasz się czy kogoś kochasz, przestałeś go już kochać na zawsze.”

 

Ciekawostka: Cień Wiatru wydany został w 40 krajach i przetłumaczony na ponad 30 języków. Sprzedano ponad 14 milionów egzemplarzy tej książki.

 

Wrap Up

Cień wiatru - Carlos Ruiz Zafón

Pros

Cons

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge